Nový přírůstek do rodiny

23. července 2010 v 17:23 | Ponořená |  Blábolení

Musím se pochlubit. Po zlé době vždy přijde ta dobrá, stejně tak jako po konci nový začátek.  A my tu variaci zlé doby s dobrým začátkem právě prožíváme. 


Zdravím. Tentokrát jenom na skok. 

Po Hradech přišla slečna Nuda do mého baru Samotka. Opila se a po 75. pivu už jsem jí nenalila. Měla bych už s ní zatočit, protože ke mně násoska chodí den co den. 
Ty vedra jsou fakt děs. Včera jsem se na poslední chvíli šla vyráchat do bazénu. Je to taková super oáza uprostřed pouště Středočeského kraje. Jenomže potom přišla bouřka. Nevím, z jakého konce republiky jste, ale pokud jste byli ve směru fronty, budete jistě povídat stejně. Nikdy mě ještě bouřka neprobudila. Nejraději bych ty blesky přes celou oblohu vyfotila, jenomže jsem měla po ruce akorát foťák s vybitou baterií. Proto skončila moje každodenní etapa 21-00 sledování seriálu How I met your mother. Musím vám popravdě říci, že se můj pokoj rovnal O2 areně při White sensation. Nechtěně a zadarmo, to bylo heslo těch bouřek, které se k nám nemilosrdně hnaly. A pak jsem usla. Takže mé skóre zůstává pořád na nule. 
Teď už k tomu přírůstku. Musím nejprve oznámit tuze nemilou věc. Dne 20. července léta páně 2010 nás opustil pětiletý osmák degu Matýsek. Stalo se tak po druhé etapě nemilosrdné nemoci. Zjevně mu nebylo pomoci, umíral několik hodin po boku nejbližších. Budeme na něj vzpomínat pouze v dobrém a tímto se zavazujeme k zrušení tradice dávání jmen novým členům osmáčí rodiny po již zesnulých jedincích. Žádný mates, Žádný Bobík, Pepík, Pinďous, Pinďouska či Alfina. To už je minulost. Mé naléhání konečně ustalo. Měj se, Matýsku, v nebíčku blaze. 
Matýsek. Ponořená real-music.blog.cz
Hned další den jsme tedy jeli do Hornbachu pro nového, neboť Pípáček po odchodu svého kamaráda nevypadal zrovna nejlépe. Vzpomínám si, jak jsme ho po smrti Bobíka pustili poprvé k Matesovi. Takovou bitku jsme ještě nezažili, prozatím. Teď jsme tedy vyjeli. Kdybychom se bezhlavě pustili do nakupování, měli bychom i rybičku (když apeluji ale já, zjevně to nestačí). Nakonec jsme tedy místo jednoho osmáka přivezli 2. Vybrala jsem 2 krásné ušaté prcky. Hugo je malá posrandíra. Před lidskou rukou utíká a pořád by se někam schovával. Druhý rošťák, Egon, je však poněkud hrubší povahy. Domnívám se, že těm malým dávali do krmení věci posilující hyperaktivitu. Problém je tu v tom, že Pepíček je něco podobného jako Egon. Jakmile jsme je k sobě pustili, spustila se vřava podobná trojské válce. Máma rychle zasáhla a utrpěla 3 bojová zranění. Od teď pouze v rukavicích. Pěkně na sebe ti 3 vřeští a já doufám, že se nakonec usmíří a najdou k sobě cestu. Jinak by to byl totiž průšvih. Jedna velká klec stojí 2 a půl tisíce, tak ať mě osmáci neštvou. 

Na závěr něco k pobavení. Dne 28. tuším července se koná v areálu Kolečko pod hradem Křivoklátem akce zvaná Festonda cup 2010. Nejdřív jsem si myslela, že to je fake, ale po objevení odkazu na stránkách jedné nejmenované kapely jsem tomu začala věřit. Asi si budete myslet, že jsem trochu padlá na hlavu. Jde o to, že si to české a slovenské skupiny budou rozdávat tuším v nohejbalu. A proč jsem si tedy myslela, že je to fake. Obsazení mě trochu udivilo. Např. Polemic, Support Lesbiens, Toxique, UDG, Divokej Bill, tramtadadá.. ale především Wohnout a Vypsaná Fixa. Zjevně si mě Wohnouti na prázdniny vybrali jako parťáka, jinak si to nedovedu vysvětlit. Po třetí za jeden měsíc. Sice nejde o koncert, ale vidět hrát tyhle týpky nožně by nemuselo být k zahození. Vypsaná FiXa podruhé, to bude ovšem také báseň. Vstup Gratis a mnoho lákavých nabídek, další věci, co mě měly utvrdit v tom, že se jedná o fake. Ale prý nikoli. Takže pokud budete mít náladu, přijďte se na mě příští středu podívat. 

A teď jedna píseň věnovaná našim přírůstkům, výrostkům Hugovi a Egonovi (oficiálně by to měl být Alfréd, protože nikdo kromě mě jméno nesnese, ale já už si na Egona zvykla). Zrovna se mi to hodí do noty, takže Wohnout a Osmák nejdeguovatější:-) Upozornění: Jde o jejich tzv. dobu punku 90. let a jejich první cd, takže jsou k dispozici texty poněkud ujetějšího rázu. 

Jenom pro poslech, k dispozici byly jenom ilustrační záběry cizích osmáků. 


Mějte se tedy krásně a deguovatě:-))

Čizz pizz. 

Jo a k těm Wohnoutkům, Honza Homola dneska slaví 35. narozeniny. Nejsem chytrá, jenom mi to vyjelo na Facebooku. Všechno nejlepší. (Psala jsem 24. července cca po 1 hodině ranní)
 


Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 23. července 2010 v 17:53 | Reagovat

Nojo, osmáci, podobně jako křečci a morčata, mají krátký živůtek. hlavně aby se kluci brzo srovnali. Ještě mám v paměti, jak nám paní křečková zakousla pana křečka. :-\

2 Slečna z Měsíce Slečna z Měsíce | Web | 23. července 2010 v 18:57 | Reagovat

K nám by bouřky měly přijít zítra, už se jich nemůžu dočkat. Trochu mě štve, že nám možná zkazí grilovačku, ale i tak my cvoci si radši místo kuřátka dáme pořádnou bouřku :-).
Osmáci jsou rozkošný zvířátka, ale kvůli mamčině alergii, mít doma žádnou myšku nemůžu :-(.  Jména Hugo a Egon se mi líbí jsou pěkně netradiční :-).
Škoda, že na 28. už jsem zadaná, jinak bych se tam přes tu naši republiku rozjela...Wohnouti by mi az to stáli :-D

3 Vendy Vendy | Web | 24. července 2010 v 19:34 | Reagovat

Je mi líto Matýska, ale asi přišel jeho čas... (my máme Matýska kocourka). Myslím, že tomu pomohly letošní vedra, protože to ničilo nejen lidi, ale i zvířátka. Určitě se měl u vás dobře a měl hezký pohodlný rozmazlený život... a teď máš hned dva, to bude mazec! S těmi jmény - máš recht, proč je pojmenovávat pořád stejně (to jen Zaklínač Geralt měl pořád Klepnu, proč by se namáhal vymýšlením jmen když měl dost jiné práce). Doufám že se žouželkové časem srovnají a nesežerou se navzájem.
Dnešním dnem skončilo to příšerné vedro (aspoň na pár dní, doufám) - ale takové hrozné bouřky jsme u nás neměli. Nic moc, naštěstí.
Ehm ehm... co je prosímtě slovo nejdeguovatější? To existuje nebo je to něco extra tvého?

4 Žirafka Žirafka | Web | 25. července 2010 v 13:41 | Reagovat

Jé, to je mi líto, že vám jeden umřel, ale jak sama píšeš, musí něco skončit, aby něco jiného začlo. Tak se snad pískomilové skamarádí a všichni bude vše o.k. Jinak krásná fotka..

PS: já myslela, že máš třeba sestřičku nebo tak něco ;-) ale i zvířátko se počítá!

5 Yadnee Yadnee | Web | 25. července 2010 v 20:33 | Reagovat

Ale dost, ten tvůj nový vzhled mě dostává do kolen. Skvělost.
:D

6 Fíjuška Fíjuška | 25. července 2010 v 20:50 | Reagovat

Promiň že jsem nestihla přečíst článek(což napravím), ale musím dodělat moc věcí a tak chci pouze v rychlosti ti splnit přání a okomentovat tvůj vzhled. Je naprosto úžasný. Něco tak pěknýho a hlavně originálního se jen tak nenajde :-))

7 Sai Sai | Web | 25. července 2010 v 21:01 | Reagovat

Och och, tady někdo taky miluje Amélii z Montmartru? :D Tady někdo bude i můj člověk. :-) Ale dík za komentář na mém blogu, potěšil. :-)

8 Vendy Vendy | Web | 25. července 2010 v 23:22 | Reagovat

Tak už vím, co je nejdeguovatější. Dobře krkolomné slovo, to především :-), asi jako kyselina deoxyribonukleová :-)
Jakpak si zvyká Hugo s Egonkem? Hugo se pořád ještě bojí nebo už je to malý ušatý raubíř?
P.S. naprosto skvělý nový kabátek! Žlutá je dobrá! Včetně rubrik a úvodního představení se. Paráda!

9 Vendy Vendy | Web | 25. července 2010 v 23:41 | Reagovat

Páni. Pípa je pěkně brutální! Osmáky rozesadit!:-)
(Možná to bude opravdu nejlepší řešení, pořídit mu jinou klec a dát ho odděleně. Chudák Hugo, ten má teda nováčkovský křest.

10 M* M* | Web | 26. července 2010 v 11:07 | Reagovat

Jasně, že můžeš ;-)

11 Barbora z přítomnosti-budoucnosti Barbora z přítomnosti-budoucnosti | 13. července 2012 v 0:50 | Reagovat

Moje milá, stará Barboro. Za ty 2 roky jsi rozumu moc nepobrala. Zprávy pro Barboru z Minulosti:
-10. července 2012 zemře Egon rovněž po těžké nemoci. Ty to díky utajeným okolnostem obrečíš více, než kdy jindy.
-Můžeš pěkně zvlčit, víš to? Dávej na sebe bacha, nebo za 2 roky dopadneš hůř, než bys čekala.
-Věřím, že právě tato zpráva tě zvlčit donutí - i přes tvoje excesy máš na gymnázium vyznamenání. Brzo to skončí, ale to ti napíše nejspíš jiná Barbora.
-Veškerý tvůj život se bude odvíjet od mých minulých zpráv.
-Myslím, že si tohle nepřečte nikdo jiný, než ty (a proto mohu dopsat zbytek zprávy). Tak se opatruj. Tvé budoucí já (víš, že v budoucnu jich budeš mít několik? to jsou novinky, co. :-))
Tak ahoj.
P.S. - možná, že tě mám radši, než sama sebe teď. Na to, jak jsem si myslela, že jsi byla mimo, se mi zdá, že jsi přede mnou o pěkných pár schůdků napřed.
P.P.S. - Dnes, o dva roky dopředu, jsi měla 7h zkoušku se svou grungeovou skupinu. Hraješ tam na basu.. alespoň ten basový klíč nemáš za uchem vytetovaný nadarmo.
čau.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.