Fotit? Jedině sám!

5. června 2010 v 15:34 | Ponořená |  Fotočlánky
Jak jsem se již zmiňovala, vyrazila jsem jako mladší dozor na výlet do přírody. Po ruce mi byl i věrný přítel fotoaparát. 

Chata se nacházela přímo v lese několik km od civilizace (nejbližší obývané místo hřbitov cca 2km daleko). V den příjezdu (čtvrtek 4.6.) jsme začali nad počasím v budoucích dnech lámat hůl. Při stopovací hře, kterou jsme dětem připravili, sem tam kráplo a obloha nebyla zdaleka modrá. Už jsme mysleli, že se snad schyluje k bouřce. Jedinou nadějí, která nás držela nad vodou, byla předpověď počasí pro pátek a víkend. Okolo půl jedné v noci (to jsme konečně rozřadili, označili a přetřídili tombolu na konec výletu) se mi ale naskytl krásný pohled na oblohu plnou hvězd, žádný mrak. Když jsem se okolo šesté ráno probudila, slunce už téměř nemilosrdně pálilo. Rozhodla jsem se tedy shod okolností plně využít a sáhla pro brašnu s foťákem. Když už jsme u toho výletu, před odchodem jsem pro děti připravila chleby, buchty a čaj k snídani, abych neodešla úplně bez práce. Snědla jsem první tunu buchet a vyrazila. Nejdřív se ke mně připojila i Lenka, stejně stará slečna, která plnila zhruba stejnou úlohu jako já, ale asi po dvou minutách stání na cestě a pozorování mě, jak běhám sem a tam s foťákem a prudce nadávám, ji to asi přestalo bavit, a šla zpátky do chaty. Docela jsem si oddychla, nejradši fotím na vlastní pěst. Společnost je vítaná pouze v případě, že s sebou dotyčný bere na další cestu kromě brašny i stativ a druhá osoba se nebrání stání opodál a přidržování zrovna nepoužívaných věcí. Jelikož ale stativ zatím nepoužívám, jedná se spíš o případ rodičů, resp. mamoune (matka, maminka). Vraťme se ale zpět do lesa, tam jsem strašila do té doby, než mě opět volaly povinnosti. Jak na to tak koukám, docela se mi to povedlo. A vůbec mi nevadí pach samochvály. Při úpravě jsem plně využila tip jednoho němčináře, Ashampoo photo optimizer free (nebo share, ale připlaťte si, že). Jednoduchá optimalizace mi přinesla přesně to, co jsem kromě dalších menších úprav potřebovala. Nyní menší ukázka nově otevřené složky Kapky. 

Po dešti, Ponořená real-music.blog.cz
↑ Musím se přiznat, že tuhle mám ze všech nejraději. 

The Line, Ponořená real-music.blog.cz
↑ Klasika, střed, struktura. 

Kapky na trávě, Ponořená real-music.blog.cz
↑ Doplnění, aby bylo od každého druhu něco. 

Ve složce jsou i kapky jako čočky, které mám osobně nejradši. Inu, pokud máte zájem, mrkněte se. 

V sobotu, tedy dnes ráno, jsem se vydala do lesa znovu. Tentokrát si toho ale nikdo nevšiml, já měla sbaleno a nad přebíráním dětí rodiči dohlíželi ostatní. Měla jsem tedy dost času lapit tolik klíšťat, kolik jsem jenom chtěla (po tom válení ve všem možném se tomu, že jsem je měla i po rukou, nedivím). Největší pozornost jsem věnovala hovniválovi, který mi věrně stál modelem. Kvůli světlu mi vyšla většina fotek trochu rozmazaná, po úpravě některé přidám do sekce "Hmyz". Tam se vyskytuje i jeden menší detail mouchy, ale mám i větší. Budu se opakovat, ale ještě stále zbytek nemám upravený. Pokud bych broučkovi, vosičkám i mouše nevěnovala článek, věřte, že se za několik okamžiků objeví v již zmiňované podsložce Zvířat. 

Nu a co dodat k výletu? Pro páťáky to byl výlet poslední, tak si ho pořádně užili. Počasí nám přálo, sluníčko nám svítilo a já pro sebe mohla najít hned několik přívlastků. Například unavená, strhaná, začouzená, či těžší o 50 kg. Moje tělo není zvyklé na větší přísun potravy, snažím se a musím jíst ze zdravotních důvodů zdravěji, ale tentokrát to byla vlna, která mě smetla hned na začátku. Máslové, kakaové, tvarohové buchty, nejrůznější zákusky, vuřty, guláš, 8 kilo řízků, plno ovoce a zeleniny, škvarkové placky v koncentraci daleko větší, než by se pro 15ti člennou třídu a dozor hodila. Fuj. Nevím, kolik toho přesně zbylo, ale my máme ještě 20 řízků doma. Ozvalo se i moje tělo, resp. žaludek. Zvracela jsem dohromady 3x a potvrdilo se tím to, že jsem alergii na máslo skutečně zdědila. Nyní půst o mrkvi a hodiny upravování dalších fotek. V takový krásný den se snad ani nejde učit. 
 


Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 5. června 2010 v 16:04 | Reagovat

Ach. Ty žaludeční potíže nezávidím... možná jsi toho splácala moc naráz, na čerstvém vzduchu vždycky vytráví. Fotky máš nádherné, áchala jsem od první po poslední fotky, miluju kapky vody na listech, květech i prádelních šňůrách...jsou krásné, čisté. Výlet se povedl, hvězdnaté nebe viděti rovná se zážitek míti a to běhání po lese za fotkama dokážu pochopit - předvčírem jsem dojela domů z práce, lapla foťák a sedla na další autobus, který jel během 5 minut a jela fotit tu řeku... fotky jsem udělala během pěti minut a v pohodě došla na zpáteční autobus. (Oni se míjejí asi v čtvrthodinové pauze, takže mi to časově pěkně vyšlo). Mohla jsem střihnout i vycházku směrem domů pěšky, ale škaredě se začalo mračit a kdyby přišla bouřka, v polích bych nechtěla být...
Ty klíšťata jsi vážně nachytala? Docela riskantní!

2 Žirafka Žirafka | Web | 5. června 2010 v 16:35 | Reagovat

Pro čumily to zase jo :D, ale to bude hl. zepředu baráku a tak je jen malé okno na záchod a od ložnice :-D. Jinak se taky modlím, ať to vydrží nejmín do září :-D. Jo a jinak krásná první fotka!!! To má holt někdo štěstí, že se mu naskytne příležitost a má s sebou foťák. Já se po dešti plazila po zahradě a nic... :-(

3 Dullsinea Dullsinea | E-mail | Web | 5. června 2010 v 16:56 | Reagovat

Moc krásné fotografie, nedávno jsem taky fotila trávu po dešti, dobrá inspirace, když teď pořád pršelo. Jo s těmi klíšťaty je to hrozné..a že jich je, každým rokem víc a víc. Ten žaludek ti nezávidím. Já jsem byla teď týden doma, dostala jsem antibiotika,protože příští týden od středy máme jet se třídou na vodu, tak jsem to chtěla vyležet, jinak bych byla dobrý blázen a chodila s tím normálně do školy. Noo je krásně venku,ale měla bych se učit, z nějakého duvodu se k tomu už hodně dlouho nemůžu dokopat. A to na mě nachrlý kopu písemek v uterý až přijdu do školy. Děsím se toho už ted. Ale ne a ne se začít učit... jsem holt hloupá a líná no.

4 Já | Web | 5. června 2010 v 17:21 | Reagovat

*zírá na kapky* nádherné...fotky kapek prostě miluju...
Nejbližší obývané místo hřbitov - to mě dostalo...:D

5 Kate Kate | Web | 5. června 2010 v 20:18 | Reagovat

Ty kapky jsou perfektní.Úplně jsem na ně zírala.No prostě nádhera.

6 vvart vvart | Web | 5. června 2010 v 20:27 | Reagovat

krasa! nejvic se mi luuubi ta posledni :) a nebo prvni? tezko rict!

7 Slečna z Měsíce Slečna z Měsíce | Web | 15. června 2010 v 18:42 | Reagovat

Fotky kapek jsou úžasné :-)..hlavně ta první, jak si tam vedle sebe jich visí hned několik :-)...seš šikovná fotografka :-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.