Prvomájová ignorace

1. května 2010 v 22:36 | Ponořená |  Blábolení
Celý den jsem (kromě záživného sundavání suchého prádla) proležela u pohádek s knížkou v ruce. Asleep.


Knížečka je báječnou rekvizitou pro víkendový spánek, zvláště potom, když se na deskách vyskytuje fotka legendárního Cobaina. Ranní hádka o špinavé prádlo mne donutila vstávat brzy. A když vstanu brzy, tak nevstanu. Poslední dny dubna jsem strávila nad psychologií a již zmíněným životopisem. Do něj bych se asi za normálních okolností nezačetla. Teď však konečně poznávám Kurta Cobaina z jiné stránky, než jsem ho znala doposud, jako obyčejný fanoušek Nirvany. V příštím článku budu jistě citovat. Dále jsem si půjčila ještě knihu o největších omylech současné populace. Je to sranda, ale číst 400 stránek pořád jenom o omylech celkem normálních jedinců mi už u písmene B přišlo značně znepokojující. Proto ten životopis. Dobu vypůjčení si asi budu muset prodloužit, ani jedna z knížek není totiž hej nebo počkej, a za týden ani jednu z nich zjevně nepřelouskám. Ani kdybych chtěla. Čím dál tím častěji se utápím do svých myšlenek, do nereálného světa. Je mi v něm nádherně, daleko lépe, než tady. Utíkám do něj, když mne v tom běžném nic nedrží. Pořád. Nesoustředím se na výklad během hodin, nesoustředím se na řeč mých vrstevníků, vlastně na nic. S rodiči, hlavně s něžnější polovičkou, mi to tak nějak neklape. Nemyslím si, že jsem na vině, což znamená, že za vše vlastně mohu já a budoucnost se bude opakovat. Stejně, jako to řekl Hagrid v Harry Potterovi. Nebyla jsem tam, chci říct v tom světě, akorát v pátek. Nejdřív mi praskla hlava díky alergii, protože jsem si nevzala ani léky, ani inhalátor. Nu a večer. To byly čarodějnice a já se dokázala až na dobu pěti minut souvisle bavit se společností, která mě těch několik hodin pomíjivého štěstí doprovázela. Na mé bývalé spolužačky sťaté již při mém příchodu nebyl zrovna nejhezčí pohled, ale mě to neodradilo a se zbytkem jsem se docela pobavila. Sedět na dece při celkem příznivém počasí je téměř ideální. Jenomže pak přišlo těch 5 minut a já se sbalila, a odešla. Jen tak. Stejně to bylo fajn a doufám, že příští pálení na tom bude podobně. Dnes přišla prvomájová ignorace. V uších mi celé odpoledne zněl Mácha. Nijak mne netrápí, že jsem uschla. Každý se jednou po lijáku rád oblékne do suchých spodek, nebo ne? Zítra jedu na muzikál Baron Prášil. Divadlo mě strašně přitahuje. Nevím, proč jsem tam dříve jezdila tak málo. Nu a v pondělí jedu dělat garde jedné třídě do Národního. Že bych před sebou měla nudné týdny, to se říct nedá. Další týden mne čeká koncert milovaného Yanna♥. Ke konci května jsem měla jet na Metal fest, ale vzala jsem se jej kvůli starému, nefalšovanému, rakovnickému Brutusu. Jsem trotl. Další týden tu budou Tři sestry, ty mají zajímavě bohatou hudbu, proč ne. Jsem zvědavá, kolik bude na koncertě opravdových posluchačů. 

Co napsat ke konci, strašně se zanedbávám. Svůj normální život, koníčky, blog. Nic mne nebaví a potřebuji být sama. Nebo s někým. Jako s tím probouzením. Chci to jinak. 

 


Komentáře

1 Yadnee Yadnee | Web | 2. května 2010 v 19:44 | Reagovat

to je možná tím, že ten font JE nirvánovský:) a děkuju:)
filtr? jaký myslíš?:D na objektivy, nebo v programech?:D

2 Yadnee Yadnee | Web | 2. května 2010 v 20:21 | Reagovat

Teda, o cenách filtrů moc přehled nemám, jelikož fotím na kompakt, nikoliv na zrcadlovku:(
Filtry používám jak kdy, různé. většinou si všechno musím nastavovat znovu, jelikož pracuju ve photofiltru, a ne v photoshopu, kde to jde ukládat.
muahaha, nirvana se prostě nezapře.

3 yadnee yadnee | Web | 2. května 2010 v 20:42 | Reagovat

U vás v knihovně mají životopis Kurta(jo, promiň, vážně to čtu až teď>.<)? jé! prý vyšel i jeho deník. příjde mi to jako děsný sebrání soukromí mrtvýho *yadnee? si normální?* což se mi fakt nelíbí, jenže sem zvědavej člověk. moc zvědavej. ale pochybuju, že by kurt chtěl, aby celej svět čet jeho myšlenky.

4 Morana Morana | Web | 3. května 2010 v 19:15 | Reagovat

Ten "svůj svět" má podle mě každý, ale nesmíš se ním nechat tak pohltit. Mně pomohlo nějaké existující rozptýlení o kterém jsem si snila v mém světě. A když nepomohlo ani to snažila jsem se násilým nesnít. Otázka ovšem je jestli se chceš toho zbavit či ti to tak vyhovuje.

5 Vendy Vendy | Web | 4. května 2010 v 20:38 | Reagovat

Náhodou... jsi měla dost pestrý víkend! Já na čarodějnice už nechodím, letos jsem byla srdečně zvána na dědinové opékání masa, ale skrz to zatracené oko jsem raději nešla. (Oheň, kouř, jiskry, prach a tak...) ale prý tam bylo hafo lidí, no bodejť, když se dávalo papu zdarma. A navíc krásné počasí, příjemný teplý večer. A májový den byl jak vystřižený z obrázků, sluníčko se tlemilo přes celou oblohu a já zase zalezlá jako krtek... s bídou jsem přelouskala jeden zamilovaný román a televizi spíš jako kulisu.
Co Baron Prášil? Dobrý? Ta osůbka prý skutečně žila, jen se jinak jmenovala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.