Správně mířené slovo dokáže ovlivnit

6. února 2010 v 23:30 | Ponořená |  Blábolení
V záři počítačové obrazovky si prohlížím okousané nehty levé ruky a doufám, že šelma už brzy odkráčí.


Dvoudenní prokletí pohřbívá zemi Sualeto každý týden. Matky pláčou nad svými dětmi, hospodyně sbírají zbytky neusušeného prádla z větví stromů a muži tentokrát neklábosí nad horkým lumeniem. Cosi jim říká, že páteční pohoda je u konce. Nikdo neví, o kolikáté irbis přijde. Přichází v podobě obyčejné ženy, která každým svým příchodem zničí životy několika rodin. Mladá vodnína Omko po minulé návštěvě propadla do mdlob, v korunách stromů a květech rostlin se utápí. Irbis tento týden neměla přijít, ale její plány se změnily a její daň nebude nízká. Čtyři duše povadlých dítek a jedna matka. Ví, že muži se jí bojí, ale pokud by na ně zaútočila, ubránili by se. Irbis kdysi dávno, to když ještě matka Asía pramenila v luně, byla dívka. Nebyla příliš zajímavá, ani krásná, jako dívky kmene Ortejů bývaly. Když měla okusit pramen řeky V´kail´lon, její mínění se rozvířilo jako vír v jezerech beznaděje, jako vítr, když proháněl lesy. Do hlavy divná myšlenka se jí usadila. Není kmene hodna, proto škodit jemu bude a všem, kdo spokojené rodiny pod listy ukrývá. Její rodina jako by přestala být. Zničila matku, sestru v ohni nechala spálit. Otce nezmohla, ale jeho stesk po rodině zdál se být tak silný, že silná ruka její nebyla potřeba. Kráčí vzpřímeně s ošatkou v ruce, ve které žal se ukrývá. Shazuje semínka k prahům tak pečlivě, jako kdysi Asía zalévala domy štěstím. Tu křik malé dívky roznáší se po kraji tak hlasitě, jako nikdy. Irbis se usmívá, klaní se. Jemná ruka její s drápky a srstí pohltila pohled dívenky malé, ikdyž matka její by nad ní ochranu držela stále, pouto se trhá. Tak obejde vesnici celou, usmívá se nad tím křikem, pláčem. Hrdelní hadi si odměnu dopřávají, do noci plné hvězd irbis odchází. Je neděle a Sualeto leží shrbené v trávě.

Poslední dobou jsem si oblíbila ventilaci vlastních problémů ukrytých do textu. Prázdniny už se mi pomalu ale jistě krátí, zítra mi zbývá poslední den. Všechno co mělo být napsáno jsem napsala, zítra si doplním jenom teoretické znalosti a budu mít pokoj. Vůbec jsem se nedřela, zajela jsem si nakupovat (koupila jsem si fantu a sendvič, fuj), užila si ranní běh na autobus, no prostě prázdniny plné dobrodružství, haha. A jelikož jsem měla po večerech čas na projíždění YouTube (a že já si ho pro něj udělám vždycky), prohlídla jsem si zhruba padesátku proměn člověka na Avatara. Háček s názvem photoshop mi zkazil veškerou radost z toho, že bych ze sebe tohle zvířátko, které se platí po miliardách, mohla udělat v Gimpu, Zoneru a Filtru najednou (našla jsem jedno gimpovské, ale to mělo jenom 4 hvězdy, bída). Už jenom to, že nevím, jak si roztáhnout nos a oči mi zkazilo náladu. Proto jsem udělala kompromis a na Avatara jsem proměnila jenom své 2. oko (3. nesouhlasilo a první bylo diskvalifikováno). Hned první slovní spojení v mém profilu poukazuje na to, abyste byli trochu víc schovívaví při hodnocení tohoto božského výtvoru. Není to něco ve smyslu "Pustila jsem si twilight, udělám ze sebe upíra", ale prostě mě práce těch photoshopovejch šikulů nadchla. Nu co, za zkoušku to stojí.

A protože mi momentálně vkládání obrázků nefunguje, dám to z entru.
A protože vím, že se to časem přestane zobrazovat, házím sem přímý link.

http://img.janforman.com/Nepojmenovany2revn.png
 


Komentáře

1 Žirafka Žirafka | Web | 7. února 2010 v 10:20 | Reagovat

Ne. Je z nějakého hračkářství poblíš skoly, ale psali na něm, že je ze Sparkysu, měl na zadečku "lísteček". Ten jsem ustřihla.

A s té hlavy to má schválně. Protože jsem ho fotila ze vzduchu a držela ho za to. Moje prsty by to jen kazily ;-).

2 Žirafka Žirafka | Web | 7. února 2010 v 10:20 | Reagovat

Jinak to oko je moc hezké. Vypadá jak z pohádky. Hezká práce!

3 101% Cocotte 101% Cocotte | Web | 7. února 2010 v 12:51 | Reagovat

Moc pěkně upravená fotka :)

jinak od Nirvany umím SMells Like teen spirit, About a Girl, Where did you sleep Last night, Sappy atd. :-D Hraje se dobře :D

4 Vendy Vendy | Web | 16. února 2010 v 14:28 | Reagovat

Kdo umí, ten umí. Krásné oko!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.