Ramm..... Stein! 25.11. 2009

29. listopadu 2009 v 15:28 | Ponořená |  Přišel jsem, viděl jsem
Vyjádřit pocity jedním slovem. ACH? Rammstein, nejúspěšnější (a jak musí každý říct nejkontroverznější) německá kapela vůbec, si udělala trip do hlavního města České republikoic a představila zde své šesté album s názvem "Liebe ist für alle da".


Nikdy jsem se na žádný koncert takhle netěšila, husí kůži jsem měla týden předem. Každý koncert se občas nevyvede, něco někde nebouchne.. ale u nás se to nestalo:D Dobře, ze začátku byl horší zvuk, ale pak se to vyrovnalo. Pokud se něco stalo, oči diváků nic nepostřehly, všechno šlo podle plánu. Docela jsem se obávala setlistu, chyběly mi songy hlavně ze Sehnsucht a Herzeleid. Jelikož setlist na koncerty průběžně měnili, měla jsem do začátku koncertu ještě slušně nahnáno. Lístky jsme měli na sezení, takže jsme nikam nespěchali a ještě na začátku nakonec docela krátkého vystoupení Combichrist jsme si ještě kupovali Zera. Skupinu Combichrist nemusím, ovšem instrumentálně jsou docela zajímaví. Dvoje bubny, klávesy a jeden aktivní "zpěvák" rozpumpovali celou kyslíkárnu (i ten zbytek zhruba 2 000 lidí, co si ještě dokupovali jídlo). Pro ukázku jedno jejich video z koncertu:Po zhruba půlhodinovém vystoupení Combichrist se na polovičně zahalené podium hrnuli technici, aby zapojili něco, čemu asi vživotě nebudu rozumět.

Na to, že v hale bylo cca 18 000 diváků, to vypadalo jako při zabíjení žížal postřikovačem na mravence. Úvodní "prorážečkou" se stala parádní Rammlied. Kapela se pomocí krumpáčů prosekala na podium v popředí pronikavého světla. Po probourání poslední díry na podium přišlo něco špinavého, s obočím nadvakrát propíchnutým, v červené kůži zahalené, v hubě to světlo mělo. Na krku to mělo červené peří. Tillovi se kostým náramně povedl. Další kostým, co by stál za zmínku (až na konečné nahoře bez), měl nasobě Paul Landers (2. kytara). Jeho latexovým kraťáskům jsem se docela zasmála. Má cenu popisovat tu všechny songy po jednom? Nemá. Zde je setlist:

Rammlied
B********
Waidmanns Heil
Keine Lust
Weißes Fleisch
Feuer Frei!
Wiener Blut
Frühling in Paris
Ich Tu Dir Weh
Liebe Ist Für Alle Da
Benzin
Links 2 3 4
Du Hast
Pussy
Sonne
Haifisch
Ich Will
Engel

Tákhle moc ráda jsem za Weisses Fleisch, která je jediným zástupcem alba Herzeleid. Mnoho lidí slyšelo jenom na pecky jako Du Hast, Sonne nebo Ich will. Sice je paráda, že si nové album pustíte až na koncertě, ale potom tam stojíte jako vypulené myšé. Celý koncert byl parádní, užila jsem si ho nadoraz a chci ještě do Ostravy! Koncert byl jednoduše špitze. ( Novináři, co dělali recenze pro koncert zjevně byli někde jinde, protože psali totální hovadiny.) Docela často jsem slyšela half playback, nevím, zda- li to je Tillovým nachlazením, nebo že už to na svá stará, křehká kolena neudýchá. Pyrotechnické vychytávky ale splnily svůj účel, takže si nikdo s Tillovým hlasem nic nedělal. Při Pussy (kterou znáte snad všichni) jsme se docela lekly, protože když Till zpíval své "Let´s do it quick", ukazoval přímo na nás. Docela šok, ale koho by to nezahřálo u.. srdce?:D (Uvidíte na videu) Žádné oko nezůstalo suché a kdyby ano, postaral se o to Till se svým pěnovým dělem. Po tom, co byli všichni mokří od hlavy až k patě, začala děla chrlit konfety. Byl na ty lidi krásný pohled. Jelikož jsme měli místa v pravé části, měli jsme výhled na neustále skrčené Tillovo i Richardovo pozadí.. a že bylo na co se koukat. Nebudu to protahovat, od toho jsou tu jiní, kteří to zjevně dokážou posoudit lépe. Abyste měli trochu obraz, hodím sem nějaké fotky z recenzí.
(foto: Jan Handrejch)

Děkuji MartinSupich, že se obětoval a natočil videa v tak parádní kvalitě. Škoda, že toho nebylo víc!

Rammlied (intro)Wiener Blut

Tmu skrz naskrz brázdily zelené lasery. Když reflektor osvítil horní část podia, moje udivené oko se dívalo na laserové oči pověšených panenek. Perfektní nápad a morbidní provedení.


Pussy


Ich tu dir Weh

Nejbohatší na efekty vůbec. Flake a Till tu hrají to, co vždy (u Bück dich to fungovalo podobně). Nepřeji nikomu sedět blízko "práskací koule".. au!


Hailfisch- Flake on the boat

Kdyby ho tak překlopili:)Engel- Závěrečný song

Perfektní nápad s křídly a krásná zrychlená tekno verze elektra:DNedám sem všechna videa, ale pokud byste se chtěli mrknout, doporučuji výše uvedený kanál na YouTube.

A brzo sem dám report o tom, jak jsem dělala předlohu pro vánoční ozdobu z korálků, Kreativität macht frei!:D

Mějte se
 


Komentáře

1 Sně...ží Sně...ží | Web | 6. prosince 2009 v 17:13 | Reagovat

Jak se tak na to koukám docela mě mrzí, že jsem tam nebyla. Jen na videích to vypadá špičkově, tak si ani nedokážu představit jak moc dobrý to muselo bejt naživo :-).

2 Sně...ží Sně...ží | Web | 6. prosince 2009 v 17:14 | Reagovat

Zdá se mi to nebo ti do záhlaví zabloudil růžový pudlík :D? Pěkný design.

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 12. února 2010 v 15:30 | Reagovat

Uááááá Rammsteini, to tak to jo:) Jedu na ně za měsíc do Ovy a jak tak koukám, jestli to rozjedou tak jako v Praze...hmmm...a hráli Sonne, no tak to u mě šplhli, tu mám hodně ráda:) A nové album je prostě...mňamózní:)

4 LuzaMary LuzaMary | Web | 8. srpna 2010 v 13:38 | Reagovat

Zajímavý "report" :). Já si je užila letos v březnu v Ově. Nezapomenutelný zážitek :) Vidět a slyšet svoje dětský lásky bylo prostě nádherný :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.