Šašek přišel o tamburínu

5. října 2009 v 21:11 | Ponořená |  Blábolení
Cítí se zle. Malá, červeně malovaná tamburína jako by se ztratila do neznáma, myslím, že ji někdo sebral. Někdo tuze zlý, špatný, kdo nemá tamburíny rád, největší pesimista, co je hází do jámy lvové a nechá je ležet v žaludku fialovým příšerám. Vzduch je cítit jarem, to někomu nefunguje mycí? Odlakovač na nehty, paramo a plyš, jen oni mohou přivolat ubohou tamburínu zpět, jinak zvadne a skoná. Přes hudební nástroje se dělá tlustá vrstva šedého prachu. Jejich zvuk už se nikdy nerozezní, jejich diamantová tělíčka zůstanou chladná a tvrdá až do konce. Mystifikace, to, co tu neexistuje, nikdy nebude.. šašek je moc slabý na boj. Boj s démony je pro něj příliš namáhavý. Dochází mu dech, potřebuje tracheotomii. Tracheotomii diamantovými hranami překrásných smyčců, flétny rozproudí vzduch a jemným tlakem se opět prodere na svět líbivá melodie. Asi je schizofrenik, udělal chybu, vymklo se mu to z rukou. Proč? Neví, jak dál. Neví, co má dělat.. Neví, proč svět, proč blázen, proč duše. Jeden sen, může za to ubohý sen. To spánek nás všechny ohrožuje, to ve spánku se musíme cítit zranitelnými! Šašek, ten ubohý šašek.. nebál se a spál, vodu nepil a solí šetřil, obluda se mu do duše usadila a požírá všechno vytvořené světlo. Příšera pálí jeden joint za druhým, pálí ho a nedbá na malého andílka usazeného na žárovce, umístěné v plicích netvora. Ten ubohý tvor bez tamburíny ví, že vše záleží na něm, však netvor ho spaluje nadále. Bojím se usnout, bojím se snít, bojím se zavřít oči, protože se mi prodere do mozku a do nosder. Dejte pryč ten hnusný zápach.

Pomozte tu tamburínu najít.

Je tomu pár dní, co jsem navštívila sousední Německo. Počasí příliš nepřálo, ale stejně jsem si to patřičně užila, fotek jsem kvuli dešti udělala asi jenom 60, ale byla jsem tam tolikrát, že fotit už vlastně nebylo zapotřebí. Na blog už mi nějak nikdo neleze, ani se moc nedivím, haha. Nedávno jsem sem dala About a Girl od toho Mexičana, co má podle mě nejlepší covery. Chvíli jsem si s ním psala a pak jsem mu řekla svoje "Bye". Jelikož jsem dost informovaná, dostalo se ke mně to velice ošklivé video z ČSSS (skoro jak z historie), od nějakého blonďatého chlapíka, co se pokusil o Come as you are od Nirvany z alba Nevermind. Možná jsem horší verzi nikdy neviděla, Come as you are je nádherný, soukromý song, ke kterému se hodí Kurtovo chraplák a vhodná nálada. Roztleskávání publika a konečný "rozjezd" nebyl na místě, celkově mu to nesedlo- přežila jsem. Poté zazpíval refrén Smells like teen Spirit (Leoš Mareš zjevně jiný song nezná), který zazpíval stylem jemně rock-metalových skupin s rádoby trvdými leadry, ještě ke všemu zbytečně vysoko, takže jsem měla chuť praštit plastovou krabičkou s kancelářskými sponkami. Mexikánovi se verze líbila, protože není nikde napsáno, že to má někdo dělat stejně jako Kurt. Každý má jiný vkus, že ano:-) Počínaje tímto týdnem pokračuji ve výuce kytary a chystám si nějaké taby pro mou novou učitelku. Taby na netu nejsou nic spolehlivého, takže budu doufat, že zná alespoň nějaké songy. Vůbec mám poslední dobou rejpavou (od 12. roku mého života?), takže se do všech navážím, samozřejmě oprávněně, ale pomyslnou hranici slušnosti už jsem dávno překročila. Zastřelte mě. Chci si s někým popovídat, tak proč ubohou Marlu trápíte ostrým tichem? Povídejte si se mnou, jinak se ze mě stane Dr. House. Potřebuju Wilsona.

Děsně mě poslední dobou uklidňujou VF a to tak, že velmi.


was found dead,

was found dead,

was found dead,

was found dead,

was found dead,

was found dead.


 


Komentáře

1 Lať Lať | 7. října 2009 v 18:50 | Reagovat

Si šáhlá a to tak že doslovaxP

2 Sně...ží Sně...ží | Web | 10. října 2009 v 17:31 | Reagovat

Nechápu proč, ale tvůj článek mi zlepšil náladu :-). Nechtěla by ses stát spisovatelkou? Byla bych tvoje největší a nejvěrnější faninka a nutila bych tvoje knihy všem na potkání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.