Na konci světa (myslete na 21.12.2012)

19. června 2009 v 17:34 | Ponořená |  Přišel jsem, viděl jsem
Jak jsem říkala, napsala jsem až teď, po Anglii. Na květen jsem dodržela úctyhodné 4 články, takže doufám že se nebudete zlobit, když přes prázdniny usnu na vavřínech:)

Anglie

Odjezd..

Sobota- právě jsem se vrátila ze školního výletu a vybalovala jsem si pár věcí, které jsem si s
sebou spakovala(nejsem sice žádná Barbie, ale po příjezdu jsem opravdu zjistila že
mi pár věcí opravdu chybí. Výlet jsem šťastně ikdyž poněkud ztahaně přežila a po zlidštění
jsem začala balit i věci na cestu do Anglie. Čas utekl jako voda a já jsem stála před
zájezdovým autobusem s jedním menším kufrem. Cesta byla poněkud vyčerpávající, stádo
menších dětí co jelo s námi pořád vřískalo "Dej mi pusu na tvář, vytočil sis to!" až do čtyř
do rána, kdy jim konečně došlo, že za 2 hodiny pojedou trajektem a musí něco naspat.
My, kterým to došlo už okolo 12, jsme měli doslova trauma. Cestu busem do Calais jsme
nakonec víceméně zvládli. Cesta trajektem byla malvicovitá, ani nevím, kdy naposledy jsem
hrála "Kenta"(píše se to tak? prostě taková divná hra při který se dá dobře podvádět).
Po příjezdu do Anglie nám bylo řečeno, že do rodin nedorazíme hned, ale až někdy v 7
večer, takže se celý den budeme příjemně bavit- jak milé. Veškerý volný čas na spaní v
busu nám naše paní delegátka Renča zaplnila svým zpíváním svých vlastnoručně
sepsaných songů. Paráda. Stejně jsem byla hin, prvním naším záchytným bodem se stal
Stone Henge(taková neznámá horda šutrů). Docela mě to zklamalo, udělali z toho bednu
na prachy, nicméně, něco jsem vyfotila i přes plot(ty 3 libry jsem si škudlila) a dokonce bez
plotu a davů lidí, takže se pochlubím(nesprávný výraz):

No, zbytek článku nebudu nějak prodlužovat, fotky si ode mě můžete vyžádat a já vám je šiknu na mejla. Po příjezdu do našeho městečka(takhle tomu opravdu říkali) Torquay jsme se šli podívat do takové zmenšeniny města, která se budovala asi 50 let, byl tam vychytaný každý detail, dokonce tam byl i hořící domeček s hasičema a pejskem, to mě fakt dostalo:D Jak říkám, fotky vám klidně pošlu, ale zase nechci mít nějak extra dlouhý článek. Kromě Babbacombe model Village nebo jak se to jmenuje tam byl velký model mini cirkusu, který jsem nefotila, protože byl ve skle překvapivě. Ale novinka, měli tam 4D kino. Zpočátku jsem se divila, proč jsou sedačky zlehka postříkané vodou, ale za chvíli mi to došlo. Byl to normální kreslený 3D film, akorát měl navíc reálné efekty. Na neštěstí se film odehrával na rozfoukaném vlnitém moři, takže se s náma houpala křesla, odcházeli jsme mokří a holky co si po cestě z autobusu udělaly účes byly v trapu. Po modelu vesnice následovala návštěva oblázkovité pláže, na kterém jsem koupila Danjele bublifuk a pohledy pro známé. Menší debílci se samozřejmě hned vykoupali v ledovém moři a museli utratit celé své kapesné hned první den za nové kraťasy, jak říkám debílci. V 7 jsme dorazili na busák a tam už si lidi vyzvedávaly host-mothers. Měly jsme s kámoškou docela strach, že si pro nás přijede nějaká fůrie(v buse si z nás dělali srandu, že Jo Macaskie je Vietnamské jméno a vsadili se o Hariba, cha!), ale zatím přijela hrozně milá a sympatická paní jménem Joanna, jaké překvapení. Doma měla manžela Guye, takovej typickej Anglickej chlapík.. a pokoj, to byl 4* hotel, všichni nám ho záviděli, ani nevíte, jak mi bylo dobře:D No, nebudu to moc protahovat, psaní celého pobytu by zabralo dost místa a pochybuji že by někdo vydržel v pohotovosti přečíst celý článek, ani já nejsem moc v pohotovosti, mám za sebou zkouškové období, které jsem celkem úspěšně zvládla, takže se odreaguji zde na blogu. Noo co by kromě Londýna stálo ještě za řeč? Asi určitě tzv. Land´s End, ze kterého taky ukážu nějakou fotku, staří Angličané si mysleli že za tím velkým oceánem nic není, není divu při tom počasí. My jsme bohužel chytli slunečno, takže jsem si spíš myslela, že staří Angličané si vzali plavky a šli se opalovat na nejbližší útes.

Za zmínku určitě stojí národní park, ve kterém vznikl slavný román pes..víte jakej pes? Super, dáme si malej AZ kvíz, řekněte mi o bankomat, jenom napovím že ho napsal pan Doyle. Bylo to děsný, ušli jsme 5 mil a pořád z kopce do kopce z kopce do kopce a všude všude po celym povrchu zemskym takovejch h*ven, že by se z toho jeden po*ral.. člověk si musel dávat pozor nejen na pichlavé rostliny s obřími trny, ale i na stopy po zvířatech která se tam hnala. Ale příroda krásná:P
No a cestou z Land´s End jsme se zajeli podívat na St. Michael´s Mount, jít jsme tam naštěstí nemohli, protože začal příliv a my bychom se museli brodit jako ti před náma, naštěstí se Renata rozhodla správně.
V nějakém který byl velký několik kilometrů jsme se s pár holkama ztratily, problem byl, že se k nám postupně přidávali lidé, kteří si mysleli, že jdem správě, cha.. běžely jsme asi 2 kilometry po silnici(po které jsme měli mimochodem zakázáno jít), abychom stihli limit srazu. No vidíte, ještě zmrzku jsem si koupila.. ale teď k zjevně nejzajímavějšímu a nejpoutavějšímu závěrečnému bodu zájezdu- Londýn, ve kterém jsem měla za úkol utratit svých zbylých 45 liber.
Z Torquay jsme vyjeli už v půl 6, cesta trvala 5 hodin, ale stálo to za to.
Naší první zastávkou se stalo London Eye, je docela větší, než jsem si myslela:D Po tom, co nám bylo řečeno, že nohy oka jsou vyrobeny Škodovkou v Plzni se pár lidí začalo obávat a nějaký ostrý jazyk prohodil, že se diví, že to oko ještě nespadlo(škodovce důvěřuji, odjakživa jsme měli škodu, než jme přešli na hondu, ale dobře, byla jsem to jáO:)). Nepříjemný, čekali jsme obrovskou frontu a pak jsme se nechávali prohledat a ohmatávat anti bombákama. Nějaký hoch s trikem AC/DC upozornil celou skupinu a najednou už mi všichni čuměli na mikinu Slipknot. Jízda dost pomalá, ale nezapomenutelná, v londýnskym oku jsou velice dobré představy o smrti, doporučuji:) fotka pitomá, ale tak co má člověk za 10 vteřin stihnout probůh.
No a po Londýnském oku následovala obrovitá několikahodinová procházka po londýně, od velkýho Bendy přes katedrálu jsme došli až do parku, který vedl k sídlu královny. No, čekala jsem, že se holka tedy víc vytáhne. Nic zajímavého, no dobře, nebudu hrát na drsňačku, takový domek bych taky brala. Od královnina sídla jsme se šli podívat na Bobří hochy- stráž. Stihli jsme začátek výměny, bohužel ne celou, protože polovina skupiny byla dávno v trapu.
Další zastávka byla na Trafalgar Square, kde si všichni museli vylézt na p*del velkejm lvum co tam někdo dal, paráda. No a z Trafalgaru na Picadilly Circus, kde jsme měli konečně rozchod. V obchodě s názvem v překladu "malý Londýn" jsem si koupila 4 placky, z toho 2 své milované sestře, magnetku s Kurtem pro Dáňu a pro sebe. Opravdové vyžití jsem zažila v náhodně nalezeném obchodu s CDčky na Picadilly circus. Jelikož jsem si musela něco nechat do Tesca, koupila jsem si 2 cdčka Nirvany, DVD Slipknot(no nic pořádnějšího tam neměli) a plakát s Barackem Obamou, ovšem ne pro mě. Pak jsme si udělali výlet lodí na observatoř, taky takovej krpál, ale máme fotku na nultym poledníku, takže fajn. A tim naše trajdání po Anglii skončilo, nacpali jsme se párkama z konzerev, to ani nebylo možný jakej jsme měli hlad(tohle bych normálně ani na oči nedala).. no a pak ta úmorná 24hodinová cesta.. no, jak koukám, tak asi už žádná videa nepřidám:D
Tak se mějte, drazí moji a přeji krásné prázdniny, o které se pokusím taky něco napsat:)
 


Komentáře

1 Sně...ží Sně...ží | Web | 24. června 2009 v 20:29 | Reagovat

Řekla bych, že ty čtyři články za měsíc jsou tvým osobním rekordem :P. Pokud by ses v nejbližší době někdy nudila, tu máš můj mail S.n.e.z.i@seznam.cz a můžeš mi poslat nějaký fotky :D.
Útesy vypadají nádherně, určitě by se z nich skvěle skákalo do vody :. Z fotek se mi nejvíc líbí ta poslední :), tyhle chlapíky bych chtěla vidět naživo :)

2 Petra Petra | Web | 27. června 2009 v 12:34 | Reagovat

Na konci tý knížky jsem měla taky pusu dokořán :-) Zajímavý, možná bude další díl...

3 Petra Petra | Web | 27. června 2009 v 12:35 | Reagovat

Jinak - v Londýně to muselo bejt vážně super! :-)

4 Petra Petra | Web | 28. června 2009 v 17:17 | Reagovat

Jo? Jak jiný? Mraky turistů?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.